Ziemia ogrodowa – gdzie kupić?

Wakacje to świetny czas na prace w ogrodzie. Masz urlop, więc jesteś wypoczęty. A do tego dysponujesz dużą ilością wolnego czasu, który możesz poświęcić na założenie trawnika, sadzenie kwiatków, wyrównanie terenu. Brakuje Ci tylko ziemi ogrodowej. Gdzie kupić ziemię do ogrodu? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź w najnowszym poście!

Ziemia ogrodowa to podstawowy produkt do stworzenia wymarzonego zielonego zakątka. Nie jest ważne, czy masz kilkaset metrów kwadratowych ogrodu, czy posiadasz tylko niewielki skrawek ziemi. Nie jest też istotne, czy planujesz jedynie posiać trawę, czy może posadzić hortensje, rododendrony i inne krzewy lub uważasz, że ogród bez warzywniaka to nie jest ogród.

Żadnego z tych planów nie zrealizujesz bez dobrej jakości ziemi ogrodowej.

Ziemia ogrodowa

Żeby kupić dobrej jakość ziemię do ogrodu nie trzeba jechać od razu na wieś. Czarnoziem można nabyć także w stolicy, czyli w Warszawie. Taki produkt ma w swojej ofercie nasza firma Warszawski Kopacz, która sprzedaje dowolną ziemię do ogrodu.

Oferujemy sprzedaż ziemi ogrodowej, która pochodzi z różnego typu wykopów. Naszym klientom oferujemy wyłącznie taką ziemię, która odpowiada ich potrzebom. Przykładowo jeżeli ktoś potrzebuje czarnoziemu do ogrodów, to właśnie taki tym ziemi mu dostarczymy.

Mniej żyznej ziemi można użyć do zasypania dziur po wykopach. Na zlecenie klientów również taką ziemię możemy im przywieźć.

sadzenie roślin

Ziemia ogrodowa musi być dobrej jakości. Tylko wówczas w ogrodzie mogą rosnąć piękne rośliny.

Ziemia do ogrodu w workach?

Jeżeli potrzebujesz ziemi ogrodowej tylko do przesadzeniu kilku kwiatków lub krzewów, wówczas najlepszą opcją jest dla Ciebie kupienie ziemi w workach. Możesz też zamówić dostawę niewielkiej ilość czarnoziemu. Część zużyjesz od razu, a resztę możesz składować w jakimś ubocznym miejscu w ogrodzie lub przesypać do worków i schować na przykład do składziku na narzędzia.

Wywrotka zamiast worków z ziemią – kiedy?

  • potrzebujesz dużej ilości ziemi – kupienie jej w workach jest znacznie droższe aniżeli zamówienie pół lub całej wywrotki,
  • musisz wyrównać teren po budowie domu – wówczas możesz czasami potrzebować nie jeden worek ziemi, nawet nie jedną wywrotkę, ale nawet kilka wywrotek ziemi dobrej jakości,
  • potrzebujesz dużej ilości ziemi do wyrównania terenu i przygotowania właściwego podłoża pod trawnik,
  • planujesz osuszyć oczko wodne, sadzawkę lub podmokłą część ogrodu – wówczas z pewnością nie wystarczy Ci nawet kilka worków ziemi. Konieczne jest wynajęcie firmy, która przy pomocy wywrotki przywiezie wystarczającą ilość ziemi.

Ziemia pod trawnik

Jeżeli marzy Ci się piękny, zielony trawnik, to musisz kupić czarnoziem. Jest to najlepszy gatunek ziemi pod ten piękny, ogrodowy dywan. Czarnoziem jest gruntem przepuszczalnym, ma właściwy odczyn pH oraz jest na tyle żyzny, aby zapewnić wzrost młodym roślinom.

O nowy trawnik trzeba szczególnie dbać. Pamiętaj o właściwym sposobie posiania trawy i zadbaj o regularne podlewanie. Podczas wzrostu nowe roślinki potrzebują dużo wody. Inaczej z nasion nic nie wyrośnie lub nowy trawnik szybko zamieni się w siano.

Jeżeli masz małe dzieci lub psa, zastanów się nad ogrodzeniem terenu, na którym zasiałeś pod trawnik. Wówczas nie będziesz musiał obawiać się, że maluchy zadepczą kiełkującą trawę albo, że pies zakopie na nowym trawniku swoje przysmaki.

wałowanie ziemi po posianiu trawy

Gdy chcesz mieć w ogrodzie piękny trawnik, pamiętaj o przygotowaniu odpowiedniego podłoża.

Ziemia ogrodowa – rodzaje

W ogrodzie przydaje się nie tylko czarnoziem. Jest wiele gatunków ziemi, które mają zastosowanie w mniejszym i większym ogrodzie.

W firmie Warszawski Kopacz zajmujemy się prowadzeniem wykopów przy użyciu koparki i minikoparki. Pozyskana w ten sposób ziemia często jest już naszym klientem niepotrzebna. Czasami pozyskana z wykopu hałda ziemi bardzo szpeci ogródek. Wówczas klient chce się jej pozbyć, a my zapewniamy wywóz gruntu przy pomocy wywrotki.

Ziemia, która jednej osobie jest niepotrzebna, może być bardzo przydatna innemu klientowi. Przykładowo ziemia wydobyta podczas powiększania sadzawki na jednym krańcu Warszawy to świetny materiał do budowy kolejnej sadzawki w innym zakątku stolicy.

W ogrodzie zastosowanie będzie miała też glina oraz ziemia gorszej klasy na przykład z pól. Taki materiał świetnie nadaje się do wyrównania terenu przy domu jednorodzinnym, bloku wielorodzinnym oraz na działce budowlanej.

koparka wsypuje ziemię do wywrotki

Ziemia z wykopu może mieć różne zastosowanie. Jest wykorzystywana m.in. jako ziemia ogrodowa.

Gdzie kupić ziemię do ogrodu?

Ziemię do ogrodu można kupić właściwie wszędzie. Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę ziemia do ogrodu lub ziemia ogrodnicza Warszawa. A z sieci wyłoni się lista stron z ofertami czarnoziemu, ziemi pod trawnik oraz ziemi do wyrównania terenu.

Wystarczy zadzwonić, zapytać o cenę i zamówić potrzebną ilość.

Ale! Zanim kupisz, sprawdź najpierw jakość ziemi. Czy rzeczywiście jest to czarnoziem, a nie glina. Czy dostaniesz ziemię pod trawnik, czy może ziemię pozostałe po wyrównaniu terenu wokół domu, czyli z kamieniami i gruzem.

Potrzebujesz ziemi ogrodowej? Zapraszamy do kontaktu z firmą Warszawski Kopacz.